Den anglického jazyka

Den anglického jazyka  - The Enormous Turnip, Snow White, William Shakespeare 400th Anniversary and Great Britain

V pátek 25. listopadu žila celá škola již třetím ročníkem Oborového dne AJ, který byl vyvrcholením dvouměsíčního nacvičování tří divadelních představení a příprav jednotlivých stanovišť.

Na prvním stupni byly hlavními aktéry opět naše dva nejstarší ročníky. Žáci čtvrtých tříd nacvičovali se svými angličtináři, tedy p. uč. Kaňákovou, Prachýlovou, Schafferovou a Táborskou, hru O veliké řepě – The Enormous Turnip, kterou potom předvedli prvňákům a 2. A. Páťáci spolu s p. uč. Schafferovou, Táborskou, Veselou a panem učitelem Vilímcem nazkoušeli hru O Sněhurce – Snow White a v plné kráse ji zahráli pro 2. B a žáky třetích ročníků.

Jejich kostýmy, vlastnoručně vyrobené kulisy i herecké výkony byly senzační a žáci z prvních až třetích tříd na nich mohli oči nechat. Tito naši nejmladší potom prošli tři stanoviště, na kterých pomáhaly dobrovolnice z osmých tříd, kterým tímto ze srdce děkujeme. Anna Kalábková, Klárka Návratová a Nela Lošťáková měly na starost stanoviště, kde s našimi druháky a třeťáky zpívaly, tančily a dramatizovaly pohádku Snow White. Druhé stanoviště, Výrobu skládankového příběhu, vedly Marie Čechová, Tereza Krososková a Valerie Rexhajová. Poslední stanoviště, kde probíhalo shrnutí a zhodnocení celého oborového dne, měly ve svých rukou Kamila Holišová a Sandra Pazderová. Vedle všech těchto pomocnic z 8. A bychom rádi poděkovali ještě Kryštofu Kouřilovi z téže třídy, který byl hlavním fotografem celého dne na 1. stupni, našim kameramanům Filipu Bartoňovi a Michaelu Mackovi ze třídy 8. B a Sáře Grygarové, Elišce Nowakové, Pavlíně Svačinkové, Karolíně Komínkové a Valentině Zlámalové z 8. B, a Karolíně Kutáčové a Anně Zapletalové z 9. A, které pomáhali paní učitelkám z 1. stupně. Velké poděkování v neposlední řadě patří také všem učitelům na 1. stupni, kteří vymysleli náplň všech stanovišť a své třídy náležitě motivovali.

Byla to opravdu radost sledovat, jak prvňáci sborově anglicky děkují svým starším kamarádům za divadlo, druháci, jako správní fanoušci, sledují hru s krásnými bannery v rukou, co si vyrobili a povzbuzují herce, a třeťáci podávají páťákům ruku a předávají jim obrázky, vzkazy a dárečky jako poděkování.

Neméně radostné bylo sledovat žáky na druhém stupni, kteří se opět semkli a vytvořili po celý den super atmosféru.

Jelikož je tomu letos 400 let od úmrtí anglického dramatika a básníka Williama Shakespeara, nesl se náš oborový den s angličtinou na 2. stupni v duchu tohoto výročí.

Během listopadu si žáci osmých a devátých ročníků pro své mladší kamarády z nižších tříd připravovali workshopy o Williamu Shakespearovi. V roli asistentů je pak seznamovali s jeho životem, tvorbou i jednotlivými významnými divadelními hrami, další workshopy byly zaměřené na filmovou a literární tvorbu, hudbu, geografii a tradice Velké Británie. Viděli jsme zajímavé prezentace a videa, ochutnali jsme pravý cheesecake, pancakes nebo muffins a vše zapili pravým nefalšovaným anglickým čajemJ. Děti z šestých a sedmých ročníků pak pro své starší kamarády připravily řadu milých suvenýrů a dárků a vyzdobily své spolužáky face paintingem.

Celý den s angličtinou jsme zakončili divadelním představením Emma a Killian v hlavních rolích s Míšou Ivanovou a Denisem de Quastenitem. Scénář k této hře vznikl podle literární předlohy „Emma“, kterou napsala naše žačka Barbora Hořínková z 8. A.

Všem účinkujícím, asistentům a divákům děkujeme a těšíme se na příští rok.

Sledujte dál náš web, na kterém Vám budeme přinášet další ohlasy a spoustu zajímavých rozhovorů s našimi žáky nejen o dni s angličtinou.