Druhý adventní koncert ve školní družině

Jelikož se loňský první adventní koncert velmi vyvedl, zopakovali jsme si krásnou tradiční předvánoční atmosféru zpěvem koled i letos. Děti doprovázela na zajímavý hudební nástroj – akordeon, paní vychovatelka Alice Blahunková. Některé děti tento nástroj viděly na vlastní oči poprvé, takže si jej mohly prohlédnout i zblízka a prožít s ním celou hodinu. Zazpívali jsme si jak písničky klasické – "Štědrej večer nastal", "Jak si krásné neviňátko", "Půjdem spolu do betléma", tak nám tentokrát zazpívala Nicolka Krechňaková z 2. A jejich rodinnou koledu v maďarském jazyce. Děti si poté mohly tipovat, v jakém že jazyce koleda byla. Tento pohled na vánoční koledy byl dokonalým zpestřením jednoho hudebního odpoledne.