Global Teacher Prize CZECH REPUBLIC

V pondělí 25. 9. se v Mramorovém sále České spořitelny v Praze konala jedinečná událost, na kterou byly pozvány i naše paní učitelky, Lenka Panglová a Jana Prachýlová, z naší školy. Přičemž právě Lenka Panglová byla nominována na cenu GLOBAL TEACHER PRIZE! A STALA SE JEDNOU ZE SEMIFINALISTŮ! ÚSPĚCH OBROVSKÝ! Jednalo se o slavnostní vyhlášení vítěze nultého ročníku soutěže "GTP CR 2017, Učitel, povolání snů".

GTP je mezinárodní soutěž, která každoročně hledá a oceňuje mimořádného, inspirativního, učitele celé planety. Do realizace této soutěže v České republice se pustila společnost EDUin a naše škola, jako jedna ze skvělých škol v ČR.

Nominovaní učitelé byli dále bodově hodnoceni na základě svých portfolií, která musela splňovat 5 následujících kritérií:

1)  podpora vzdělávacího úspěchu každého žáka

2)  vytváření přenositelných inovativních forem výuky

3)  pozitivní reference od žáků, kolegů, rodičů, nadřízených i veřejnosti

4)  spolupráce s dalšími vzdělávacími organizacemi včetně zahraničí a aktivní účast v mimoškolních aktivitách

5)  zapojení a vliv v profesní komunitě

Sedm nejlepších portfolií dostalo své tvůrce do finále, které sestávalo z návštěv členů poroty v hodinách těchto sedmi statečných učitelů.

První místo tohoto nultého ročníku GTP CR 2017 získala paní učitelka Jana Kopecká ze základní školy v Kunraticích, které ze srdce gratulujeme.