Jablečná slavnost

Tento podzimní týden patří mezi dětmi ve školní družině mezi nejoblíbenější. Nejde jen o výstavu a hodnocení nejkrásnějších jablek, ale hlavně o tvůrčí činnost. Kreslíme, vyrábíme, zpíváme, počítáme, čteme – vše se týká jablíček.

Nejlákavější je vždy ochutnávka všeho. Letos bylo jablečných dobrot mnohem více, protože jsme vyhlásili také soutěžní přehlídku O jablečné cokoli. Nestačili jsme se divit, co vše děti (a také jejich rodiče) dokážou z jablek vytvořit. Jablečná fantazie neznala mezí. Moc jim za spolupráci děkujeme. Pochvalu si zaslouží všechny děti, které se do našeho projektu jakkoliv zapojily. V herně bylo vystaveno celkem 61 jablek nejrůznějších odrůd a 37 okouzlujících výrobků. Odměnou dětem byly diplomy i degustace výtvorů v dokonalé jablečné atmosféře. Vůně se linula opravdu daleko. Těšíme se na příští rok v trochu obměněné podobě.

Nejkrásnější jablíčka:

1. Eliška Kramplová 2.B