Mozartovský Legoland

Naše škola je plná šikovných stavitelek a stavitelů, kteří své umění předvádějí v družině. Proto paní vychovatelky rády zorganizovaly první ročník soutěže, ve které mohly děti naplno využít svůj stavitelský potencionál. V některých odděleních to Legem a Chevou pořádně žilo a o originální nápady nebyla rozhodně nouze! Celkem děti postavily téměř 60 staveb. Z každého oddělení byl dětmi vybrán jeden hlavní vítěz, ale bylo tolik krásných staveb, že i další stavitelé si malou odměnu zasloužili! Kromě stavění se děti dozvěděly o historii Lega, mohly porovnat jednotlivé typy kostek (některé se již nevyrábějí) a vyzkoušely si připravené „Lego disciplíny”: labyrint z kostek, házení kroužků na věže, „kostkovou” matematiku, se zavázanýma očima spočítat nopy na kostkách, navrhnout svého Lego panáčka. Věříme, že i v příštím roce objevíme další stavitelské talenty!

Vítězové jednotlivých oddělení:

1. odd. žluté: Klára Švestková, 2.A