Naše anglické divadlo - Mozartova Primary School Theatre

Máme za sebou třetí ročník oborového dne s anglickým jazykem a naše anglické divadlo se stalo jeho nedílnou součástí.

Všechno to začalo nabídkou představení pro školy v angličtině od jedné společnosti z Prahy. Divadelní hry nám zahrály, líbily se a děti byly rády, že rozumí divadelnímu představení v anglickém jazyce. Avšak na obědě jsem to rozebíral s Lenkou Panglovou a shodli jsme se, že naše očekávání to nějak nenaplnilo. Za to nás napadlo, vzít to všechno do svých rukou. Vždyť žáci z naší školy jsou výborní angličtináři, nadšení herci a dychtivý výtvarníci. Slovo dalo slovo a nová podoba oborového dne AJ byla na světě. Lenka řekla, že si vezme na starosti první stupeň a já druhý.

Myšlenka je jednoduchá. Starším žákům z obou stupňů je do rukou vloženo téma projektu, který vyústí workshopy a divadelním představením pro mladší žáky jak z prvního, tak z druhého stupně.

Starší spolužáci si přichystají kromě divadelního představení také zábavné workshopy pro své mladší kamarády. Proč? Protože kdo učí, sám se nejvíc naučí. A učitelé? Jsou jejich pravou rukou. A říkáme Vám upřímně, že tato pedagogická asistence vždy zírá, co ty naše děti všechno dokážou.

My učitelé se od prvopočátku snažíme děti hlavně motivovat a směřovat k takovému výsledku, aby přes všechny těžké chvíle při výrobách kulis, shánění kostýmů a boji se sebou samými v roli herců byly hrdí na to, co díky spolupráci se svými spolužáky dokázaly, a prožily si s kamarády ten pocit smysluplnosti a úspěchu.

Po ranních workshopech jsou vyvrcholením celého dne divadelní představení, která v průběhu října a listopadu společně nacvičujeme.

Není to lehké, ale vždycky to stojí za to! Všichni naši učitelé se na tomto dni podílejí a my angličtináři jim za to moc děkujeme. Avšak největší zásluhu na tom všem mají samotné děti. Přejeme divadlu mnoho pěkných představení a spoustu nadšených diváků a herců!

Erik Vilímec s kolektivem angličtinářů a všech učitelů

Lenka Panglová

Ilona Táborská