NÁVŠTĚVA M. A. WOOTANA - NEJVYŠŠÍHO VOJENSKÉHO PŘIDĚLENCE VELVYSLANECTVÍ USA V ČR - V NAŠÍ ŠKOLE

V úterý dne 25. dubna 2017 jsme přivítali velice vzácnou návštěvu z americké ambasády v Praze – nejvyššího vojenského přidělence velvyslanectví USA - plukovníka Marka A. Wootana s chotí Dianou.

Mark A. Wootan na nás udělal během své návštěvy famózní dojem. Vystupoval velmi skromně, neuvěřitelně přátelsky, nesmírně vstřícně a otevřeně. Neustále se usmíval, konverzoval, radost rozdával na každém kroku. S dětmi, které se ho s nadšením ujaly, procházel naši školu, nechal se jimi provádět i "poučovat". Postupně navštěvoval jednotlivé třídy, vesele se zdravil s dětmi i vyučujícími, se všemi si ochotně povídal. Fantastickým okamžikem pro nás všechny byla improvizovaná "minikonference", na které nám, žákům i vyučujícím, s obrovským zaujetím povídal o náplni své práce. Dozvěděli jsme se zajímavé informace o činnosti a poslání americké ambasády v Praze i spoustu informací o americké armádě vůbec. M. Wootan také ochotně odpovídal na všechny, často i všetečné, otázky našich žáků, nejen ze své profesní oblasti; ale přišla řada i na otázky osobní, týkající se jeho rodiny, dětí, zájmů, využívání volného času. Prozradil nám také ochotně třeba i to, jak se seznámil se svojí milou ženou Diane, když se ho právě na to děti ptaly. Žáci si pro pana plukovníka a jeho ženu připravili zajímavý kvíz, ve kterém manželský pár obstál opravdu skvěle. Poté pak právem byl panu plukovníkovi udělen certifikát "čestného studenta naší školy".

Colonel Mark A. Wootan, Senior Defense Official/Defense and Air Attaché, je vojenským přidělencem pro obranu a vzdušné síly na americkém velvyslanectví v Praze. V oblasti military defence pracuje již 26 let. Ve chvílích volna se rád věnuje běhání, hraje na kytaru a s manželkou Diane milují procházky historickou Prahou.