Návštěva Martina Romana u nás

Ve čtvrtek dne 1. června 2017 navštívil naši školu JUDr. et Ing. Martin Roman, filantrop, zakladatel a donátor projektu Čtení pomáhá, předseda správní rady PORG o.p.s., MA Effective learning and teaching. Navštívil hodiny matematiky, chemie, biologie, angličtiny, němčiny, dějepisu. Účastnil se čtenářské dílny. Povídal si s dětmi, s učiteli s vedením školy. Smyslem jeho návštěvy bylo inspirovat se, vyměnit si názory na organizaci a řízení školství u nás. Také nám povídal o svých studiích ve Velké Británii, o trendech efektivního - světového školství a velká pozornost byla oboustranně věnována současnému trendu – formativnímu hodnocení žáků, které by se mělo stát už v příštím školním roce nejen dominantní náplní plánu osobního pedagogického rozvoje každého našeho učitele, ale také těžištěm pedagogického rozvoje naší školy.