Návštěva z USA

Ve čtvrtek dopoledne zaklepala na dveře ředitelny výjimečná zaoceánská návštěva. Při příležitosti konání Mezinárodního týdne na Univerzitě Palackého projevily dvě Američanky zájem navštívit naši školu a setkat se s českými žáky. Lydia Dambekalns a Tia Frahm z University of Wyoming v USA strávily dvě nabité vyučovací hodiny s žáky třetích až devátých tříd, kteří si pro dámy připravili zajímavý a bohatý program. Lydia a Tia měly možnost dozvědět se zajímavosti i základní fakta o České republice, Olomouci i naší škole, jež si samy děti velmi svědomitě připravily formou prezentace doprovázenou ochutnávkami některých typicky českých pochutin. Obě hostující dámy zvládly kvíz sestávající ze zapeklitých otázek našich žáků a tak jim byl slavnostně předán diplom čestného studenta naší školy. V druhé části se hrnula otázka za otázkou a my, učitelé jsme se jen velmi pyšně těšili z pohledu na děti, které otevřeně a sebevědomě debatovaly s těmito dámami, jako by byla angličtina jejich mateřským jazykem.