Odpoledne s fyzikou

I v letošním školním roce měly děti z družiny možnost proniknout do tajů fyziky. Velmi rychle zjistily, že to nejsou žádná kouzla a čáry, ale fyzikální zákony, které umí paní učitelka Iva Sekaninová velmi dobře objasnit i prvňáčkům. Všechny pokusy si děti nadšeně vyzkoušely.

Děti se seznámily se statickou elektřinou, která neslouží pouze k rozcuchání vlasů spolužačky, ale lze ji využít i v kuchyni, např. při rozsypání pepře a soli. Dále si děti vyzkoušely sílu magnetu, který je denně pomocníkem ve sběrných surovinách. Poslední pokus byl pro děti asi největším zážitkem, protože poručit větru nebo dešti nikdo neumí, ale vyrobit blesk děti zvládly na výbornou.

Věříme, že děti bude fyzika bavit i v budoucnu a už teď se těšíme na další zajímavé pokusy.