Paralympijské hry

Naše paralympijské hry v ŠD (neboli paralympiádu) jsme zahájili v pondělí 13. 2. 2017. Sešli jsme se v herně, abychom si promítli jednotlivé ukázky z paralympijských her. Děti se mohly podívat, jak takové paralympijské hry vypadají doopravdy a jak handicapovaní sportovci dokáží sportovat i s jejich omezením. Cílem této akce bylo, aby si děti uvědomily, že i tito lidé mají právo na normální život.

V kroužku Šikovné ručičky si děti vyzkoušely jaké to je malovat pusou, malovat nedominantní rukou, nohou a také jaké to je malovat, když je člověk slepý (se zavázanýma očima).

Po zbylé dny jsme paralympiádu přesunuli do tělocvičny, pro děti byly nachystány jednotlivé disciplíny jako např. rozvázat  jednou rukou uzel, poznat podle čichu vůni, poslepu postavit komín z kostek, sbírat kuličky bosou nohou do misky, házet míčkem nedominantní rukou, běhat se zavázanýma očima s vodičem, kopat na branku ze židle, poslepu poznat správné tvary, poskládat sirky jednou rukou do krabičky…

Po splnění jednotlivých disciplín dostaly oddělení body, které se na konci týdne sečetly.

A takto se jednotlivá oddělení umístila:

1. místo – zelené oddělení

2. místo – růžové oddělení

3. místo – modré oddělení

4. místo – žluté oddělení

5. místo – fialové oddělení

6. místo – oranžové oddělení a červené oddělení

Po absolvování těchto disciplín děti pochopily, že postižený člověk to v životě nemá jednoduché, ale i přesto dokáže se svým hendikepem plnohodnotně žít.