PEVNOST POZNÁNÍ 9 – MED NEJEN DO ČAJE

Po dvě úžasná dopoledne 9. a 14. března byl pro žáky z devátých tříd připraven program Med nejen do čaje aneb medové poznání v Pevnosti poznání v Olomouci.

Pod vedením studentů Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého jsme si nejdříve povídali o zajímavém světě včel - o způsobu jejich života, důmyslném uspořádání včelího úlu, o jejich pracovitosti a samozřejmě o medu. Dozvěděli jsme se, jak med vzniká, jak se stáčí, jak přečkává včela zimu, a co dalšího krom medu dokáže člověk od včelek získat.

Myšlenkovou mapu si děti výtvarně ztvárnily do šestiúhelníkové sítě – imitace včelích pláství.

V praktické části děti degustovaly různé druhy medu, hodnotily jejich barvu, chuť a vůni. V laboratoři si potom vyzkoušeli zajímavé pokusy.

Návštěva to byla opět velmi zdařilá a poučná a předčila naše očekávání, zpátky do školních lavic se dětem skoro nechtělo…