Stážistky z Klagenfurtu

Ve dnech od 6. do 17. 2. 2017 proběhla na 1. stupni stáž 2 studentek, Julie a Denise z Pedagogické fakulty v Rakousku.

Hned po jejich příjezdu do naší krásné školy se jich chopilo osm nebojácných žáků druhého stupně. Vzácnou návštěvu provedli po škole, představili je všem spolužákům a celému učitelskému sboru a to vše hned dvojjazyčně, anglicko-německy. A že jim to šlo.

Následoval týden náslechů. Paní učitelka Lenka Panglová, Jana Prachýlová, Linda Veselá, Hana Schafferová, Kateřina Jechová a pan učitel Erik Vilímec přivedli stážistky do svých hodin, aby jim nastínili, jak funguje primární vzdělávání v ČR. Veškeré náslechy se odehrávaly v anglickém jazyce s využitím metody CLIL, ať šlo o hodinu tělesné výchovy, pracovních činností, matematiky nebo třeba přírodovědy.

Druhý, tedy poslední týden už byl v režii právě Julie a Denise. Po fascinovaném pozorování ukázkových hodin, pečlivé přípravě a s velkou dávkou nadšení nastoupily před naše žáky a zkusily si vyučovat ty naše šikovné české děti. Svou přítomností poctily i žáky z devátých tříd, kde si zabesedovaly na nejrůznější témata.

Žáci si oba netradiční týdny skutečně užili. Vyučování v AJ pro ně bylo zábavné a poučné. Bez obtíží naplnili očekávané výstupy a předčili očekávání všech. Někteří si uvědomili, že i když nemluvíme stejnou řečí, když chceme, vždy se spolu domluvíme. Některé hlavičky dokonce prohlásily, že už by se klidně učily jen v angličtině.