Turnaj v badmintonu

Ne každý ví, jak se správně píše badminton, přestože tento sport je hodně známý. Tady jsou některé zkomoleniny: badbinton, begminton, benbinton … Každý z nás snad pinkat venku zkusil, avšak není to tak lehké. My jsme se o tom přesvědčili ve školní družině pod vedením sourozenců Violy a Mikuláše Hrubých.

Upřesnili jsme si pravidla tohoto sportu a dozvěděli se i zajímavosti, např. že rekordní rychlost míčku při smeči byla 414km/hod. a míček je vyroben z 16 brk pravého husího peří. Hráč při hře naběhá i několik kilometrů.

V tělocvičně se utkalo 16 hráčů z 1.-4. tříd, zapojily se aktivně i dvě paní vychovatelky. Šlo nám o zábavu, ale také o medaile. Zlato získali tito sportovci:

1. třída – Daniel Grimm 1.C

2. třída – Ondřej Harnoš 2.A

3. třída – Ondřej Nádvorník 3.B

4. třída – Tereza Potěšilová 4.B

Všichni si vybojovali diplom, odměnu a hlavně mají děti chuť se v této hře zdokonalovat.