4. ročník Konverzační soutěže KIDS

V úterý 15. 5. proběhl čtvrtý ročník konverzační soutěže v anglickém jazyce v kategorii KIDS. Ze 4. a 5. tříd se na soutěž přihlásilo přes 20 odvážných dětí, což je téměř dvojnásobek ve srovnání s předchozím rokem. Velmi nás těší, že se nezvyšuje jen počet soutěžících, ale také jazyková úroveň žáků je čím dál vyšší.

„Mozartovská“ konverzační soutěž je strukturována tak, aby po obsahové stránce prolínala požadavky Konverzační soutěže pořádané DDM v Olomouci s ústními zkouškami Cambridge STARTERS a MOVERS.

První části naší konverzační soutěže se opět zúčastnili všichni žáci
4. a 5. tříd, kteří si ve výuce vyzkoušeli Cambridgeský poslechový test STARTERS, letos dokonce všechna čtyři zadání. V druhé fázi měli ti nejstatečnější možnost vyzkoušet si své jazykové dovednosti v praxi a to představením své osoby, popisování rozdílů na obrázcích, tvoření příběhu na základě obrazové předlohy a mluvením na jedno ze sedmi daných témat.

Letos vybojovala 1. místo žákyně Edita Sikorová z 5. B, která se už vloni, jako čtvrťačka, umístila na 3. místě. O druhé místo se dělí Michal Koukal z 5. A a Petr Konečný ze 4. B, jenž byli pro porotu velmi milým překvapením. Nejen kvůli velkému počtu soutěžících, ale hlavně z důvodu vysoké úrovně angličtiny a kladnému vztahu k tomuto jazyku se na stupínku 3. místa sešlo hned pět žáků. Jsou to Noemi Coufalová ze 4. B, Richard Šťastný a Štěpán Vacula z 5. A, a Sofie Verna s Klárou Bartoňovou z 5. B.

Všem soutěžícím moc děkujeme za účast a vítězům srdečně blahopřejeme!

Lenka Panglová