Andělské čtení a čertovské počítání

Jak se dá čekat na Mikuláše?  … my jsme to zkusili následovně:

Škola byla od rána vzhůru nohama.

Chodbami se ozývalo cinkání zvonečku, řinčení řetězy, bušení, dupot, … Desítky andělů a čertíků různých velikostí si užívaly předvánoční atmosféru. Menší školáci naposledy trénovali připravené říkanky a písničky. Všude radost, veselo. A kde je Mikuláš? Přece tady. A tam jde druhý, … a třetí. Který je vlastně ten pravý? To je tedy mikulášské nadělení!

Všichni prvňáčci na sebe vzali podobu hodných andělů. Společně si předvedli své čtenářské dovednosti. Za svoji snahu dostali od své paní učitelky velkou pochvalu a odměnu v podobě "certifikátu".

Druháci si četli s Mikulášem, a co se dělo v dalších třídách? Čertovsky počítalo. Žáky světem matematiky provázelo 10 čertů. Děvčata a chlapci si společně s pekelníky krátili čekání na příchod Mikuláše.

Všichni čekali na okamžik, kdy do jejich třídy vstoupí Mikuláš, s obávanými čerty a krásnými anděly s košíky plnými cukrovinek. Menší děti byly hodné, ale u těch starších měli čertíci plno práce.

Všechno dobře dopadlo, děti Mikuláše a jeho družinu potěšily básničkami a písničkami s mikulášskou, vánoční a zimní tematikou.