Beseda s Policií ČR pro žáky 3. ročníku

Dne 12. 2. 2008 se žáci 3. tříd aktivně zapojili do výukového programu Policie ČR týkajícího se bezpečnosti dítěte nejen v dopravních situacích, ale i ve zvládání nečekaných situací.

Následují bezprostřední dojmy žáků z této besedy:

Vykládali jsme si o správně vybaveném kole, o dopravních značkách a o dopravě. Říkali jsme si, co bychom měli říct do telefonu, když zavoláme na číslo 158, 155 nebo 150. (Martin K., 3.A)

Učili jsme se dopravní značky a vykládali jsme si o dopravní nehodě a o krádežích. Ještě jsme se dozvěděli, co to jsou drogy. (Dominik H., 3.A)

Vyprávěli jsme si, jak se zachovat v nouzi a co udělat před jízdou na kole. A víte, co bylo srandovní? To, jak jsme volali na linku 158. Ale to jsme dělali jenom jako. No prostě skvělé!. (Nikola N., 3.A)

Zaujalo mě, jak třeba fungují semafory a jak řídí policie provoz. Hodně jsme si vykládali o vybavení kola a o krádežích. (Veronika Č., 3.A)

Naučila jsem se poznávat značky. Zaujal mě příběh o chlapci, jak jel na kole bez helmy. Líbila se mi uniforma policisty. (Monika H., 3.B)

Ukazovali jsme si, jak se máme zachovat, když se něco stane. Pak jsme dělali policejní test. Pan policista nám vyprávěl o tom, že nemáme odcizovat, co nám nepatří. (Kája G., 3.B)

Naučili jsme se, že nemáme brát injekční stříkačky. Kdybychom nějaké našli, zavoláme na číslo 158. Ukazovali jsme si nejdůležitější věci na kole. (Libor M., 3.B)

Ukazovali jsme si telefonní čísla na policii, hasiče a záchranku. Říkali jsme si, že s přilbou musíme jezdit do osmnácti let a přecházet můžeme na zelenou. (Radek L., 3.B)