Bible včera, dnes a zítra

Ve dnech 14. a 16. dubna 2014 jsme s žáky 6. a 7. ročníků vypravili do Městské knihovny Olomouc na unikátní putovní výstavu Bible včera, dnes a zítra.
6. ročníky si nenechaly ujít přednášku Biblické postavy, události a příběhy. Během přednášky se žáci dozvěděli nejvýznamnější a nejzajímavější příběhy ze Starého a Nového zákona.

7. ročník si vyslechl přednášku Základní informace o Bibli, na které jim byl sdělen vznik, vývoj, poselství a historie Bible.

Mimo tato témata se s námi koordinátor projektu Petr Hamrozi podělil o zajímavosti Bible:

- Do kolika jazyků byla Bible přeložena?
- Kdo ze známých osobností si Bibli pravidelně čte a řídí se jí?
- Co znamená překlad slova bible?
Na výstavě jsme mohli vidět také zajímavé exponáty – Bibli pro vězně (nehořlavý materiál), nejmenší Bibli (lze ji přečíst lupou), Bibli pro námořnictvo (nerozpustná ve vodě), Bibli z 15. století, výtisky v nejrůznějších jazycích…
Výstava byla velmi zajímavá a pro žáky poutavě připravená.