Březen 2017 ve školní družině

Každoročně si s dětmi v naší školní družině připomínáme březen jako měsíc čtenářů a internetu. Letos jsme prožili celý měsíc hlavně s knihou Josefa Koláře  Kocour Modroočko – společná četba, ilustrace, kvízy a návrh obálky – to vše děti velmi bavilo. Tuto knihu mají už téměř všechny děti doma.

Společně jsme si vytvořili naši vlastní knihu - Vše co nás napadne o kočkách.

Letos podruhé se některé děti účastnily i výběru nejoblíbenější knihy vydané v roce 2016 – ANKETA SUK, u nás se na prvním a druhém místě umístily knihy: Vincent a Bóďa Dobrodružství v Benátkách (Martin Šinkovský) a Anička na řece (Ivana Peroutková). Možná také proto, že je máme v naší knihovničce školní družiny a s dětmi s nimi pracujeme.

Rádi soutěžíme a plníme různé úkoly také s Elfíkem z časopisu Můj vláček. Děti napsaly několik básniček, které budou otištěny na jízdenkách pro děti.

Také často pracujeme s časopisy Sluníčko a Mateřídouška, které pravidelně každý měsíc odebíráme, zde vždy najdeme nějakou inspiraci nebo čtení na pokračování.

Naše paní vychovatelky pravidelně seznamují děti s novými knižními tituly i s knihami, které četly už naše babičky, podporují čtenářství u našich dětí.

Oblíbený je i kroužek ŠD Mladý čtenář, naše děti zde mají více času diskutovat o knihách, pracují s katalogy knih a pravidelně navštěvují dětské oddělení Knihovny města Olomouce. Můžeme zde také dobře pozorovat, jak se naši čtenáři dále rozvíjí.