Březen měsíc knihy a internetu

Tentokrát jsme se v naší školní družině v březnu více věnovali autorce ASTRID LINDGRENOVÉ. Děti tuto spisovatelku dobře znají díky oblíbeným knihám Děti z Bullerbynu a knihám o Pipi, která si dovede poradit v různých situacích, to vše si ověřily v zábavné doplňovačce.
My jsme si představili novou knihu Skřítek Nils, je to osm dosud u nás nevydaných příběhů o dětech a jejich kamarádech z pohádkového světa. Díky společnému čtení naše děti prožily jejich dobrodružství s nimi. Dětem se líbilo i malování návrhu obalu na knihu a kreslily také obrázky k příběhu, který si vybraly z další méně známé knihy A. Lindgrenové, ta vypráví příběhy nejen vánoční - Vánoční příběhy.
V naší knihovně ve školní družině máme knihy a časopisy, které si děti rády půjčují během celého roku, účastníme se různých soutěží a čerpáme zde rádi inspiraci.
Nezapomněli jsme připomenout také výhody a nebezpečí internetu.