Český den proti rakovině – dříve Květinový den

Ve čtvrtek dne 11. května 2011 proběhl i na naší škole již patnáctý ročník celonárodní sbírky Český den proti rakovině. Veřejná sbírka se netýká pouze získávání financí na projekty sdružení, zároveň se považuje za významnou preventivní akci. Každý, kdo přispěl (děti i dospělí), si totiž kromě kytičky měsíčku lékařského odnese i leták s podrobnými informacemi o možnostech aktivní prevence rakoviny. Platí, že rakovina odhalená v časném stadiu vzniku je léčitelná. Akce měla letos slogan: "Tiká v každé rodině", který má lidi varovat, neboť každý třetí občan v ČR podle celostátních statistik onemocněl nebo onemocní rakovinou. Prevence, především už od dětského věku, může toto riziko značně omezit. Cílem programu roku 2011, který vychází ze zásad Evropského kodexu proti rakovině, je informovat veřejnost o možnostech aktivní nádorové prevence.