Co umí vzduch

V naší škole opět proběhla již tradiční ukázka fyzikálních zákonů formou ukázek jednotlivých jevů v praxi. Děti ze školní družiny si tak mohly prohlédnout, jak fungují některé zákonitosti v zábavném podání paní učitelky Ivy Sekaninové. Tentokrát si vybrala za téma vzduch a dětem předvedla například, jak se chová horký vzduch v uzavřeném prostoru, jak lze za pomoci vzniklého vztlaku a podtlaku vysávat bez elektrického proudu nebo jak dokáže vzduch obtékat okolo objektů.

Děti si mohly jednotlivé ukázky sami vyzkoušet a jednodušeji pochopit tyto principy. Bohužel je tato „výuka“ bez vysvětlivek a některé informace zůstaly dětem prozatím spíše záhadou a všichni zúčastnění se jistě budou těšit na doplnění veškerých informací v hodinách fyziky, které je teprve čekají ve vyšších ročnících. Kapacita třídy byla opětovně využita na maximum a jediná židlička nezůstala prázdná.

Já věřím, že i ostatní se také těší na další hodinku zábavné fyziky.