Čtenářská dílna - Hrdina v příběhu

Měsíc leden se nachýlil ke svému konci a děti ve druhé třídě opět přinášely své knihy, které celý měsíc poctivě četly. Zpestřili jsme si tak poslední lednový den Čtenářskou dílnou. Dětem to sice nedala a po očku pokukovaly po složce s vysvědčením, která na ně čekala na stole, ale i přesto se opět čtenářská dílna velmi vydařila.

Každý čtenář spolužákům představil svoji knihu, ale také nám v kostce řekl celý děj knihy. Děti udělaly velký pokrok, jak ve slovní zásobě, tak i ve vyjadřování. V závěru hodiny pracovaly ve čtveřicích se čtenářskou kostkou a odpovídaly na různé otázky, které jim náhodně na kostce padly.

Našim malým čtenářům držíme pěsti, ať jim čtenářské nadšení vydrží i v nadcházejících měsících.

Jana Vláčilová, Ivana Fořtová