Čtenářská gramotnost

Naše škola se chystá do připravovaného projektu ČTEME S RADOSTÍ - Čtenářské dílny jako prostředek ke zkvalitnění čtenářství a čtenářské gramotnosti. Cílem projektu pro nás bude tato změna v ŠVP pro ZV ŠKOLA RADOSTI, ŠKOLA KVALITY: Zavedení Čtenářské dílny do vzdělávacího oboru Český jazyk a literatura jako jednoho z prostředků ke zvýšení zájmu o čtenářství a zlepšení čtenářské gramotnosti. Získání/zvýšení odborných kompetencí pedagogů pro realizaci Čtenářských dílen ve výuce. Naše škola vytvoří tematické plány Čtenářských dílen pro všechny ročníky na celý školní rok 2015/2016 a roky následující. Předpokládaná doba trvání jedné Čtenářské dílny - jedna vyučovací hodina týdně. Současně budou zajištěny materiální podmínky potřebné pro realizaci Čtenářských dílen: nákup nejméně 400 kusů knih v papírové podobě. Čtenářská dílna bude podporovat a rozvíjet individuální schopnosti žáků v oblasti čtenářství a čtenářské gramotnosti. O své zkušenosti se čtenářskými dílnami se za námi přijely podělit kolegyně Mgr. Pavla Šoltésová a Mgr. Iveta Matoušková. Semináře se opět účastnili vyučující českého jazyka a literatury včetně paní zástupkyně a pana ředitele.