Dějepisná exkurze

V úterý 15. 5. 2018 se žáci 7. A a 7. B vydali na dějepisnou exkurzi do doby středověku. Cílem našeho zájmu byl archeoskanzen Modrá, který leží nedaleko Velehradu. Stavby v archeoskanzenu dětem dokonale přiblížily podobu slovanského opevněného hradiska z doby Velké Moravy (9. století). Žáci navštívili rotundu, věž, pekárnu, knížecí palác, dílnu kovolitce a klenotníka, kostel a hrnčírnu. Vše bylo obohaceno výkladem pana průvodce. V závěru exkurze jsme ještě stihli navštívit vedlejší areál Živá voda – expozici sladkovodních živočichů a rostlin. Zde se největšímu úspěchu těšil prosklený tunel pod hladinou rybníka, ve kterém jsme mohli pozorovat kapry, karase, okouny, candáty, štiky, sumce a další ryby.