Den dětí

I u nás ve škole si svátek Dne dětí každoročně připomínáme. V tento den se u nás ve škole koná PROJEKTOVÝ DEN - PLNÝ HER A KVÍZŮ – škola podle představ J. A. Komenského. Děti dostaly k svátku také sladkou odměnu – čokoládu a lízátko.

Mezinárodní den dětí se slaví každoročně 1. června. Den dětí má upozornit světovou veřejnost na práva a potřeby dětí. Svátek se slaví v mnoha zemích světa. Oslavu dne dětí navrhla v roce 1949 Mezinárodní demokratická federace žen, Mezinárodní odborové sdružení učitelů a Světová federace demokratické mládeže. Mezinárodní den dětí se poprvé slavil 1. června 1950 ve více než 50 zemích celého světa. Pevné datum, tedy 1. červen, bylo stanoveno až na mezinárodní konferenci pro ochranu dětí v roce 1952.