Den expertů 8. A

Po delší pauze měli žáci třídy 8. A opět možnost nakouknout do pracovního života, neboť na naší škole proběhl dne 19. května oborový den „Den expertů“. Žáky ve škole navštívil MUDr. Ladislav Štěpánek, Ph.D., praktický lékař a odborný asistent Lékařské fakulty UPOL. Žáky seznámil se studiem na lékařské fakultě. Hlavní tématem ale byla prevence a zdravý životní styl. Následně se žáci dostavili na výjezdovou základnu Zdravotnické záchranné stanice Olomouckého kraje, kdy paní Leona Aulehlová, DiS., žákům ukázala a popsala vybavení sanitky. Žáci si vyzkoušeli, jaké to je mít dlahu na noze, zafixovaný krk či tlakový obvaz. Vyzkoušeli si také přenos pacienta ze země na lehátko či snesení pacienta ze schodů. Nemohl chybět ani nácvik resuscitace a přetočení postiženého do stabilizované polohy.

Panu doktoru Štěpánkovi i paní Aulehlové patří velké poděkování za příjemně strávené dopoledne.