DRUŽINOVÝ SLAVÍK

Naše škola má šikovné žáky i v umělecké oblasti! Děti ze školní družiny se ve velkém počtu účastnily soutěže "DRUŽINOVÝ SLAVÍK". Počáteční rozpaky z trémy byly velmi rychle zažehnány. Zazněly písně lidové, z muzikálů, filmů i písně současných idolů. Zpívalo se nejen česky, ale i slovensky, anglicky, španělsky a rusky. Paní vychovatelka Alice Blahunková děti doprovodila na klavír a podpořila je, když se náhodou nějaká notička zatoulala. Soutěž byla rozdělena do tří kategorií - sólo, duo a trio. Bylo tolik hezkých pěveckých výkonů, že u druhého a třetího místa byly oceněny dvě děti (kategorie sólo) a dvě dueta (kategorie duo). Děti vzájemně vyslechly téměř 30 písní a o vítězích zodpovědně rozhodly. I nadále budeme v družině zájem dětí o muzicírování podporovat.

Výsledky soutěže

kategorie sólo zpěv:

1. Terezie Ratajová (3.A)

2. Květa Bouchalová (1.B), Iveta Šimková (3.B)

3. Jan Procházka (1.A), Jiří Rakušan (1.A)

kategorie duo:

1. Veronika Vaculová (2.A) a Viktorie Wippernová (2.A)

2. Nikola Byrtusová (1.C) a Tereza Osinová (1.C), Adéla Konrádová (3.B) a Helena Podstatová (3.B)

3. Ondřej Nádvorník (3.B) a Radek Vyroubal (3.B), Jan Růčka (3.B) a Adam Vraj (3.B)

kategorie trio:

1. Elen Gošová (1.A), Ivana Muroňová (1.C), Amálie Vážná (2.B)