Egypt z pohledu metod kritického myšlení

Žákům šestých ročníků jsme představili téma Starověký Egypt v podobě jedné z metod RWCT, které se říká ČERNÁ OVCE. Při této metodě se dá využít lidská zvědavost jako základní lidská vlastnost.  Do pěti krabiček jsme schovali předměty typické pro starověký Egypt. Při práci ve skupinkách měli žáci na základě rozpomínání se dané věci pojmenovat a zároveň se měli zamyslet, která věc není typická pro starověký Egypt, tzv. černá ovce. Poté jsme žákům dali kartičky, na kterých byly dané předměty z krabičky pojmenované. Žáci si tak ověřili, zda danou věc pojmenovali správně. V závěru následovala práce s textem, který sloužil k prohloubení znalostí o starověkém Egyptě a doplnění informací k představeným předmětům.
Veškeré údaje si děti zapisovaly do tabulky.

Dětem se práce moc dařila! Děkujeme dětem za milé hodiny!