Emma and Killian – Forbidden Love

Scénář k této hře byl zpracován podle kapitol rozepsaného románu Emma, které napsala Barbora Hořínková ze třídy 8.A.

Jedná se o veselý a zároveň smutný příběh o přátelství, lásce a smrti. Děj je zasazen do dnešní doby a odehrává se víceméně ve školním prostředí a možná právě proto se dětem na hře jim tematicky blízké pracovalo velmi dobře.

Hlavní role Emmy a Killiana ztvárnili Míša Ivanová a Denis de Quastenit. Roli tatínka Emmy ztvárnil Kuba Kadlčík, kamarádku Emmy Reginu Barča Hořínková, Killianova nejlepšího přítele Robina Franta Rajnoch, Davida, zlomyslného spolužáka, Filip Janů a nezapomenutelnou paní ředitelku Mrs. Casidy Karin Koblihová. V rolích Emminých kamarádek a kamaráda se představili Šárka Vičarová (Belle), Ráchel Rážová (Ruby), Kačka Havlíčková (Cloe), Jana Tisoňová (Elizabeth a Nurse), Melanie Hartlová (Cora) a Adam Mlejnek (Jeff). Dále si zahrála Kačka Peřinová (Snow) a Valerie Večeřová (Mal a Lady Death). Výraznou roli ztvárnil také Tomáš Nedoma jako Doctor Craig.

Důležitou součástí celého představení byli naši kulisáci Marek Hlavička, Jonáš Veselý, Martin Timco, Tomáš Kubáček a Peťa Němec. Obrovský dík patří naší technické podpoře Davidu Švábovi a tvůrcům kulis - žákům sedmých, osmých a devátých tříd pod vedením paní učitelek Milušky Zatloukalové a Kačky Jechové.

foto z divadla a zákulisí