Evropské turné nejmenších opiček světa a největších afrických želv ve Vlastivědném muzeu v Olomouci

Zvířata a vše kolem nich, to je jedno z nejoblíbenějších témat dětí. Každý rok si ve školní družině připomínáme Den zvířat a každý rok je to ale trochu jinak. Samozřejmě děti rády vypráví o svých domácích mazlíčcích a vždy nás překvapí, co všechno o zvířatech vědí, rády pracují s encyklopediemi zvířat.

Letos jsme využili možnost navštívit výstavu a dostali jsme se do bezprostřední blízkosti zajímavých živočichů naší planety. Viděli jsme roztomilé opičky např. kosmany zakrslé, které mohly děti i nakrmit. Naše děti jsou velmi odvážné, protože se nebály dotknout hadů a dalších zvířat. Naše zvídavé otázky ochotně zodpověděl student Tomáš a děti si na závěr doplnily pracovní list. Výstava se nám všem moc líbila.

V rámci výstavy jsme si prohlédli i obrazy M. Liškové z cyklu: Týden na Madagaskaru.