Exkurze PŘEČERPÁVACÍ VODNÍ ELEKTRÁRNA Dlouhé stráně

Ve středu 9. 5. se žáci 9. ročníku – odpočinutí po dni volna – vypravili do nejvyšších moravského pohoří. Cílem nebylo nic menšího než jeden ze sedmi divů České republiky – Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé stráně. Exkurzí tak vlastně vygradovala praktická část učiva fyziky a zeměpisu týkající se fungování PVE, energetické sítě a využití krajiny člověkem. Možnost vidět na vlastní oči to, co znají z vyučovacích hodin v prostorách školních tříd, je k nezaplacení. Naštěstí se vydařilo i počasí, trochu chladnější horské klima někteří využili k běžeckému závodu kolem Horní nádrže (obvod 1,7 km). Zpáteční cestu jsme si prodloužili a návštěvu vyhlášených Papíren ve městě čarodějnických procesů – Velkých Losinách. Po seznámení se s tímto evropským unikátem bylo načase vrátit se zpět. Našim skvělým deváťákům děkujeme za krásnou cestu za poznáním obohacenou o příjemnou atmosféru