Exkurze pro žáky 9. ročníku - Granitol Moravský Beroun

Žáci 9. ročníku, ve spolupráci se SŠ polygrafickou v Olomouci v rámci projektu Podpora přírodovědného a technického vzdělávání, navštívili GRANITOL a.s. Moravský Beroun.

Tato společnost je největším výrobcem vyfukovaných polyetylenových fólií a vázacích polypropylenových pásek v České republice. Výrobní sortiment společnosti představuje tisíce položek jednovrstvých i vícevrstvých fólií na bázi všech druhů polyetylenu, polypropylenových vázacích pásek a finálních produktů z polyethylenových fólií (pytle, sáčky, tašky, atd.).

Žáci měli možnost zhlédnout všechny fáze výroby od vstupních surovin v podobě granulátu, přes vyfukování fólií, navíjení, řezání, až po výrobu finálních výrobků. Kromě informací o výrobě se žáci dozvěděli informace o historii firmy, o specificích práce na strojích, kvalifikačních předpokladech i možnostech zaměstnání v této firmě.