Experimentování ve fyzice

Žáci naší školy mají od začátku tohoto školního roku k dispozici  měřící systém Vernier, který je určený k experimentování při výuce přírodních věd. Nejvíce tento systém využívají žáci všech ročníků druhého stupně ve fyzice. Můžeme digitálně měřit různé fyzikální veličiny např. proud, napětí, teplotu, tlak, sílu, pohyb a magnetické pole. Konkrétně jsme si tedy už například experimentálně ověřili teplotu tání sněhu - ledu, var vody, klidovou třecí sílu mezi tělesy, gravitační sílu působící na tělesa, proud i napětí v elektrickém obvodu a vypracovali první laboratorní práci na téma „Přijaté a odevzdané teplo při tepelné výměně.“ Nejzábavnější však bylo pro žáky měření síly stisku ruky. Toto měření síly stisku ruky nám umožnil speciální senzor. Do budoucna čeká žáky s měřícím systémem ještě mnoho experimentování a měření, jak při demonstračních pokusech, tak i při skupinovém měření a laboratorních pracích.