Festival kulturních programů ZŠ

V olomoucké Redutě proběhlo již tradiční sedmé setkání olomouckých základních škol pod názvem Festival kulturních programů ZŠ pořádaný pod záštitou města Olomouce. Této kulturní akce se účastnili nejen žáci základních škol, ale i jako hosté studenti gymnázia.

Naši školu reprezentovali žáci navštěvující kroužek Dramatické výchovy. Mezi nimi jsou děti z 1. až 5. tříd a jednoznačně patřily k nejmladším účastníkům festivalu.

Vystoupení našich žáků, kteří ztvárnili tradiční pohádku O červené Karkulce, avšak s příměsí moderních současných prvků se celkově vydařilo. Představení se neslo v humorném pojetí a podařilo se publikum nejednou rozesmát. Inscenace měla spád a dětem se podařilo udržet rytmus a skvěle zvládly improvizaci i trému z neznámého prostředí.

Festival není hodnocen standartním způsobem, jelikož se jednotlivá vystoupení liší nejen tématicky, ale i věkovými skupinami. Slavnostního ocenění se tak dočkala každá ze zúčastněných škol.

Fotografie z našeho vystoupení je možné zhlédnout i na: