Hravý architekt

Architektura a umění v době života Karla IV.

Již v loňském školním roce byla naše škola zařazena do mezinárodního výtvarně architektonického projektu Hravý architekt. Tento projekt si vytyčil za cíl seznámit děti základních škol s životem, kulturou, architekturou a uměním doby Karla IV. Děti objevovaly v rámci hodin výtvarné výchovy dobu rané gotiky formou pracovních listů ale také vlastní výtvarnou činností. Samy děti pak zvolily šest nejlepších výkresů na téma "Stavba pro Karla IV.", a ty jsme společně poslali do Prahy na výstavu Architektura pro korunu. Šesťáci, kteří byli do projektu vybráni, si v pátek 2. prosince, před návštěvou Prahy a již zmíněné výstavy, vyslechli odbornou přednášku Ing. arch. Libora Daška pracovníka Magistrátu města Olomouce, odboru koncepce a rozvoje na téma Architektura a umění v době života Karla IV.