Jablečné hody a výstavka jablíček ve školní družině

Jablko, jablíčko…. Každý podzim se už děti v naší školní družině těší na výstavku jablek. Většina si přinese podle nich to nejkrásnější letošní jablíčko. Každý má šanci vyhrát jednu z jablíčkových cen, porota jsou děti ze všech oddělení a všechny pak rády ochutnají produkty z jablek, které pro ně paní vychovatelky připravily. Největší úspěch měl jablkový štrůdl a tři druhy čajů s jablečnou příchutí. Vše krásně provonělo naši hernu.

Dále děti ochutnaly křížaly, jablečný džus, džem, přesnídávku, řekli jsme si něco o jejich přípravě a správném skladování. Letošní novinkou byly zdravé jablečné želé bonbony.

Nezapomněli jsme připomenout několik zajímavostí a informací o odrůdách a pěstování jablek. Mladší děti si prošly jablíčkové bludiště a starší děti si vyrobily „veselé jablko”.