Jak zní kontinenty

V úterý 20. 4. 2010 se žáci 4. a 5. tříd zúčastnili koncertu na ZUŠ s názvem - Jak zní kontinenty.
Našimi průvodkyněmi byly dvě dívky z „cestovní kanceláře“. Jednotlivé země Evropy, ale i Asie, Ameriky nám byly představeny slovem, promítanými obrázky a hlavně hudbou. A tak jsme si v podání žáků ZUŠ, kteří hráli na různé hudební nástroje, vyslechli např. slovenské lidové písně, temperamentní maďarský čardáš, Chopinovu mazurku. Francie nás uvítala harmonikami, zabloudili jsme i do dalekého Japonska, Afriky. Itálie nás uvítala nejen hudbou, ale potěšila i mlsný jazýček - nabízeným olivám nikdo neodolal. Španělské flamengo v podání tří dívek bylo pokračováním našich cestovatelských zážitků. Vyvrcholením byla návštěva karnevalu v Riu de Janeiru - za zvuku dvou klavírů a hráče na rumbakoule jsme se ztratili ve víru tance.
Koncert žáků, zpestřený poznáváním hudby jednotlivých zemí se všem velmi líbil a poděkování zajisté patří nejen všem účinkujícím, ale i jejich učitelům, kteří jej společně se svými žáky pro nás připravili.