LVVZ Severomoravská chata

Ve dnech 28. 2. 2015 – 6. 3. 2015 naše ZŠ Olomouc Mozartova 48 pořádala lyžařský kurz, na kterém bylo 34 našich žáků (jeden přijel i odjel později).

Vedoucí kurzu: Jiří Boháček
Instruktory na kurzu byli: Zuzana Civáňová – zdravotník, Veronika Horáková – instruktor snowboardu, Jan Horňáček – instruktor lyžování.
Letošní lyžařský kurz se po roce opět mohl celý odehrát u Severomoravské chaty. Odpadlo loňské únavné dojíždění. První dva dny nepanovaly zrovna ideální sněhové podmínky. Během nocí na třetí a čtvrtý den vždy napadlo 10 centimetrů nového sněhu, který byl následně upraven rolbou. Pak už bylo vše v nejlepším pořádku. Sluníčko s námi bylo téměř celou dobu našeho kurzu.
LVVZ proběhl v přátelské atmosféře a všichni žáci se naučili bezpečně sjíždět sjezdovku. Děti lyžování a snowboarding velmi bavilo a byl občas problém je dostat ze svahu na oběd či odpolední program. Pro žáky byl připraven i celotýdenní program plný her, tance, zábavy a přednášek.
Obrovské poděkování patří zdravotnici Zuzce, instruktorům za naučení sjíždění svahu Veronice a Honzíkovi za výborný přístup k dětem a v neposlední řadě našim žákům za snaživý přístup, veliké pokroky při lyžování a snowboardingu a aktivitu při hrách a zábavě.
Speciální poděkování patří majitelům a personálu Severomoravské chaty.
Mgr. Jiří Boháček