MATEMATIKA S RADOSTÍ - ANEB POČÍTÁME S PROFESOREM HEJNÝM (vzdělávání učitelů)

Matematika v naší škole rozhodně není postrachem našich žáků ani učitelů. Učíme ji s opravdovou radostí a patří u nás mezi oblíbené předměty. Je tomu tak proto, že pro atraktivitu výuky matematiky využíváme spoustu moderních metod, které činí matematiku zábavnou. Nepoužíváme pouhou tramsmisi – předávání informací, soustřeďujeme se zejména na pedagogický konstruktivismus, kdy děti konstruují, přicházejí na řešení. Děti u nás matematiku objevují. Jednou z mnoha inovativních metod výuky matematiky je také Hejného metoda výuky matematiky. V naší škole tuto atraktivní a dnes i velice populární metodu výuky matematiky hojně využíváme. To znamená, že nepředkládáme našim dětem hotová fakta, která rozvíjejí snad jen paměť, ale dbáme na to, aby děti samy na jednotlivá řešení přicházely, učily se myslet.

Ve čtvrtek mezi nás zavítal Mgr. et Mgr.  Pavel Šalom – nejbližší spolupracovník profesora M. Hejného, spoluautor řady učebnic, metodických příruček pro učitele, aby nás inspiroval, motivoval. I my jsme si s ním matematicky hráli. Probírali jsme algebraické výrazy a krychlové stavby. Objevovali jsme, konstruovali – hodně jsme se matematicky bavili. Opět jsme si vyzkoušeli role žáků a moc se nám to líbilo.