Měsíc čtenářů v ŠD

Od roku 1955 je březen více než ostatní měsíce věnován knihám a všemu, co s nimi souvisí.
Naše školní družina velmi podporuje čtení a zájem o knihy u našich dětí. Rozšiřujeme knihovnu ŠD o aktuální nové knihy, odebíráme časopisy a s dětmi pravidelně čteme po celý školní rok.
Březen jsme věnovali zábavnému doplňování literárních kvízů, pracovních listů, pracovali jsme s ilustracemi známých pohádek, nominovali jsme 10 oblíbených, známých knih a každý měl možnost vybrat si jednu nejoblíbenější. U starších dětí se na prvních místech umístily Deník malého poseroutky a Kouzelné křeslo, mladší děti vybraly knížku Anička a její kamarádky a Pipi Dlouhá punčocha.
Letos poprvé se 49 dětí účastnilo celostátní Ankety Suk – čteme všichni 2015, pořádané Knihovnou J. A. Komenského. Děti zvolily svoji nejoblíbenější knihu vydanou v roce 2015. Akce je pojmenována po profesoru Františku Václavu Sukovi, předním pedagogovi, který založil studijní knihovnu literatury pro mládež. Právě ta má upozornit na knižní novinky.