Mikuláš ve školní družině

v naší školní družině se již od konce listopadu připravujeme na Mikuláše. S dětmi vyrábíme různé figurky čertů, andělů a Mikulášů. Vyprávíme si o historii tohoto svátku a zážitcích z minulých let.

Mikuláš je mužské křestní jméno řeckého původu. Podle českého kalendáře má svátek 6. prosince a právě v předvečer toho dne obchází Mikuláš v doprovodu anděla a čertů domácnosti.

Na naší škole tuto tradici dodržujeme a Mikuláš s čerty a andělem obchází dopoledne všechny děti, večer má totiž další obchůzky. Ráno se sejdou naši malí družinoví čertíci, andělé a Mikuláši v ranní družině, kde jim paní vychovatelka pomůže dokončit úpravu masky. Děti se vždy těší na mikulášskou nadílku, ale v koutku své dušičky mají trošinku strach.      Na poslední chvíli se snaží být hodní, protože setkání s Mikulášem, andělem a hlavně čerty se blíží!