Mozartova škola v Pevnosti poznání – skvělý projekt

Naším mottem ve škole Mozartova je stále se zlepšovat a posouvat se dál. Každý školní rok obohacujeme dětem školní výuku o zajímavé a kvalitní výukové programy, které svým pojetím rozšiřují a přesahují možnosti školy. V této souvislosti nás lákala příležitost pro všechny děti naší školy otevřít brány unikátní olomoucké Pevnosti poznání - jedinečného interaktivního muzea vědy. Z široké nabídky programů, od fyziky, zeměpisu přes matematiku, chemii až po biologii a historii, jsme v zimním semestru pro každý ročník vybrali jeden projekt, který vhodně doplnil náš školní vzdělávací program. V Pevnosti poznání žáky čekali akční průvodci. Dali nám nahlédnout do olomoucké historie, odhalili, jak funguje lidské tělo, vydali jsme se společně do zajímavého světa matematiky, pluli jsme po vodách ČR a dokonce jsme zkoumali, jak pohnout Zemí. Součástí každé naší lekce byla i vědecká a smyslová výtvarka, při které děti objevovaly propojení vědy a vlastních vizuálních a manuálních schopností, vnímaly svět všemi svými smysly.

Žáci i učitelé přicházeli z Pevnosti poznání nadšeni. Ukazuje se, že jsme zvolili správně. Již nyní se těšíme na letní semestr a nové zajímavé programy. Pro dokreslení projektu přikládáme několik obrázků.