Nahlédnutí dětí ze školní družiny do Českého rozhlasu

Na úterý 10. dubna jsme si domluvili návštěvu Českého rozhlasu v Olomouci. Na tuto akci se školní družinou jsme se velmi těšili a byli jsme zvědaví.

Celým studiem nás provedl pan Šváb, který dovedl děti velmi zaujmout a odpověděl na všechny naše otázky, děti mohly nahlédnout do jednotlivých studií, líbilo se jim v místnosti, kde je absolutní klid.

Květa s Kubou si vyzkoušeli roli moderátorky a hosta, celý rozhovor byl nahrán, pak jsme se přesunuli do studia, kde nám ukázali, jak se s rozhovorem pracuje, co vše jde pomocí programu na počítači upravit, změnit apod.

Nejvíce se dětem líbilo, když viděly a slyšely moderátora, který právě online vysílal soutěž Hřebíky. Posluchači volali do studia a odpovídali na kvízové otázky, za správné odpovědi zde získají odměnu.

Děkujeme za příjemně strávený čas a ochotu zaměstnanců Českého rozhlasu v Olomouci přiblížit dětem, jak zde všechno funguje.