NAŠE SKVĚLÁ MANUÁLNÍ ZRUČNOST, aneb - Pracovní činnosti na 2. stupni

Co se nám podařilo v rámci předmětu pracovní činnosti v druhém pololetí? Zde jsou některé vybrané aktivity: opět si žáci ve všech ročnících připravili studený pokrm – jednohubky, různé druhy pomazánek, těstovinový nebo zeleninový salát a ovocný nápoj – limonádu. Také jsme se učili aranžovat jídlo na talíř. Žáci 6. ročníku se věnovali technice quilling, což je práce s papírem. Dívky v 7. ročníku tvořily květy a dárkové pytlíčky z organzy a na Velikonoce kuřátka z bavlny na pletení. Chlapci 8. ročníku se učili přišívat knoflíky, vázat kravaty a skládat tričko či košili.  Dívky 8. ročníku dokončily kolébku z překližky a chlapci 9. ročníku ptačí budku z borovicového dřeva. Malá ochutnávka našich výrobků, nejen ze školních dílen, je v přiložené fotogalerii.