Návštěva Úřadu práce v Olomouci

Ve dnech 26. září a 5. října 2017 navštívili žáci devátých tříd Informační a poradenské středisko IPS na Úřadu práce v Olomouci.

Během své dvouhodinové dopolední návštěvy se naši nejstarší žáci pod odborným vedením měli možnost dozvědět zajímavé informace o středních školách i o dalším vzdělávání.

V úvodu byla pro žáky připravená zajímavá prezentace, která jim pomohla zorientovat se v možnostech studia na jednotlivých typech středních škol a seznámila je také s konkrétními zajímavými obory na školách.

Ve druhé části měli žáci možnost si v přehledně seřazených šanonech vybrat a prohlédnout konkrétní informace k jednotlivým zvoleným profesím, případně se zeptat na vše, co je zajímá.

Věříme, že i tato návštěva nasměrovala naše žáky tím správným směrem k té nejlepší volbě střední školy i budoucího povolání.