Návštěva v pražské kunratické škole

Ve čtvrtek 9. a v pátek 10. června 2011 se delegace pedagogů z naší školy ve složení Z. Kundrum, J. Raiskubová, E. Hájková a D. Krč zúčastnila v rámci projektu "Cesta ke kvalitě" výměnné návštěvy v pražské kunratické škole. V rámci dvoudenního, velice intenzivního jednání, se obě naše školy zaměřily zejména na výměnu zkušenností z řízení pedagogického procesu, vyměnily si názory a zkušenosti se zjišťováním výsledků vzdělávání, zaměřily se na výměnu zkušeností z evaluačních a autoevaluačních nástrojů. Součástí byly také hospitace ve výuce na obou stupních škol. Ředitel kunratické školy V. Beran ocenil zejména kvalitní práci naší školy v oblasti orientace na výsledky vzdělávání. My jsme naopak obdivovali výsledky, kterých dosahuje kunratická škola v oblasti informační a zejména pak čtenářské gramotnosti žáků. Vzhledem ke skutečnosti, že obě naše školy jsou si programově velice blízké, dohodli jsme se na další spolupráci a výměně zkušeností.