Oborový den anglického jazyka

V pátek 21. 11. 2014 proběhl na naší škole oborový den anglického jazyka. O jeho stěžejní náplň se zasloužilo anglické divadlo The Bear Educational Theatre, které za námi přijelo až z Prahy, aby dětem zahrálo dvě divadelní inscenace. Děti z prvního stupně spolu s žáky pátých tříd shlédli představení Jackie and the Giant (Jackie a obr), zatančili si a také zazpívali tři anglické písně. Žáci šestých až devátých tříd si procvičili logické uvažování a to rovnou v anglickém jazyce, když řešili záhadný kriminální případ na základě představení The Detectives (Detektivové). Ve všech třídách samotnému divadlu předcházely aktivity, jež žáky motivovaly a vybavily potřebnými slovíčky a frázemi. Oborový den byl provázán také výchovami, kde se někteří žáci seznámili s písněmi a tanci a jiní se postarali o neskromnou výzdobu školy. Byl to vydařený den, který byl ukončen pozitivním ohlasem jak ze strany žáků, tak učitelů.