Oborový den angličtiny

V úterý dne 15. 4. 2008 měli naši žáci možnost zakusit vyučování anglického jazyka zcela jiným způsobem. Oborový den angličtiny proběhl za laskavé spolupráce skupiny dvanácti amerických studentů Střední křesťanské akademie ze státu Florida v USA za doprovodu jejich učitelů a rodičů. Naše děti pracovaly v pěti tematických dílnách (historie, zeměpis, domov, rodina a tradice, kuchyně a stravování, svátky a významné dny roku v USA) pod dohledem těchto amerických vrstevníků s cílem aktivně se zapojit do komunikačních situací, uvědomit si důležitost znalosti cizího jazyka a netradičním způsobem se dozvědět a naučit co nejvíce z reálií Spojených států amerických. Atmosféru oborového dne si na chvíli přišel prožít také náměstek olomouckého primátora RNDr. Ladislav Šnevajs.
Ve středu pracovní atmosféru vystřídalo uvolnění a příjemná zážitek z hudebního vystoupení gospelů a spirituálů těchto našich hostů. Koncert měl dvě části – zvlášť pro první a druhý stupeň. V každém z koncertů si děti vyslechly nejznámější gospely a spirituály a rovněž se nadšeně zapojily svým zpěvem a tancem. Odnesly si nejen milou vzpomínku a příjemný zážitek, ale také navázaly neformální přátelství, které budou – doufejme - udržovat vzájemnou písemnou komunikací. K velkému nadšení našich dětí studenti přislíbili účast na našich oborových dnech i v dalších letech.

Postřehy našich žáků:

„…bylo to zajímavé vyučování…“
„…proběhlo to skvěle a dozvěděli jsme se mnoho věcí…“
„…maximálně využitá angličtina!“
„…poznali jsme nové přátele…“
„…jeden z nejlepších a nejzábavnějších vyučovacích dnů u nás ve škole…“