Pevnost poznání 3 – Tvary světa

Ve dnech 10. listopadu a 9. prosince 2017 navštívili žáci 3. tříd naší školy Pevnost poznání v Olomouci, kde pro ně byl opět připravený zajímavý program Tvary světa.

Žáci se nejdříve rozdělili na dvě skupiny. Jedna skupina se tak ocitla v oddělení - Světlo, tma, kde pod vedením animátora mohla i prakticky vyzkoušet různé pokusy světla a tmy (rozměry 3D, noční oblohu a další nádherné experimenty).

Druhá skupina se zaměřila na geometrické tvary, které nás všude obklopují. Na děti čekaly geometrické obrázky s hádankami. Prostorovou představivost si tak mohli žáci vyzkoušet i na barevných modelech – tělesech.

Po svačině se obě skupiny vyměnily. Žáci se tak během dopoledne dozvěděli velké množství nových informací, ale především si hodně věcí vyzkoušeli.

Už teď se těšíme na další návštěvu Pevnosti poznání.